piątek, 19 października 2012

Twórcze Inspiracje

   Nocą ciemną, czyli gdzieś około południa trafił na moje biurko nowy numer Twórczych Inspiracji.  Wydaje mi się znacznie ciekawszy od poprzedniego, szału jednak też na mnie nie zrobił. Może być to wynikiem tego, że w znacznej części poświęcony jest ozdobom światecznym, owszem ciekawym, ale po ich obejrzeniu nie wrosło mi ciśnienie ani też nie pojawiła się konieczność wykonania którejkolwiek. Z drugiej stony mamy  paźdździernik, połowę bo połowę, ale jednak październik,  być może w bliższym sąsiedztwie świat najdzie mnie ochota na wykonanie jakiejś bombeczki. W klimacie świątecznym mamy zatem:
- Bombki osikowe - materiał ciekawy, być może jeszcze nie wykorzystywany szeroko przez polskie rękodzielniczni, sam projekt można jednak wykonać i z papieru,
- plastikowe przeźroczyste bombki ozdabiane koralikami,
- bombki styropianowe owijane tasiemką,
- bombki patchworkowe,
- ozdobny choinkowe wykonane haftem hardanger,
- 3 wzory krzyżykowe przydatne do wykonywania karteczek świątecznych,
- kalendarz adwentowy z bałwankiem (haft krzyżykowy),
- taśmy do ozdabiania obrusów itp. (haft krzyżkowy)
- wieniec adwentowy oraz świece, co prawda skoro adwentowy to bardziej przedświąteczny, ale równie dobrze wieniec ów może służyć za stroik świąteczny, lub jego podstwę(decoupage i okolice ;p).
  Z pozostałych idei nie związanych tematycznie ze świętami, zamieszczono projekty:
- chustecznika (decoupage)
- biżuterii - naszyjnik z czegoś co znam jako yo-yo kwiatki, technika bardzo, bardzo ale to baaaaaaaaaardzo popularna wśród anglo-amerykańskich rękodzielniczek, u nas nie widzę jakiegoś szczególnego nią zachwytu, choć sam zaprezentowany naszyjnik w kolorach tęczy - uroczy (może sama taki wykonam i zobaczę jaki będzie na niego odzew społeczny ;p)
 - torebka kopertówka.
   I w tym radosnym momencie przechodzimy do oceny, z racji jednak tego, że najbardziej interesuje mnie biżuteria, której tu wyjątkowo niewiele(czyli ocena powinna byc niska co byłoby dalece niesprawiedliwe), pozowlę sobie wybrać najlepsze moim zdaniem projekty. Na 5  zatem zasłużyły bombki wstążeczkowe, bo choć proste w wykonaniu, prezentują się elegancko ;p, bombki patchworkowe, torebka kopertówka. Moja ocena opiera się na wpomnianej wcześniej prezencji wykonanego przedmiotu, oryginalności pomyślu oraz przystosowania idei do wcielenia jej w życie przez totalnych laików w danej technice. (Bardzo starym polskim zwyczajem 5 jest oceną najwyższą)


I na koniec przykra informacja. Widoczne na zdjęciu ozdoby frywolitkowe zostaną zaprezentwane w przyszłym numerze.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz