wtorek, 22 października 2013

Uroki takie...

   Podziwiając moje połowiczne dokonania w temacie obrazka z bałwankiem mogłybyście sądzić, że to jakiś grudzień, zima idzie, bałwanki powstają, ale nic bardziej mylnego, co ukazuje druga część widoczku. Jak określił to wydawca wzoru możecie tu podziwiać uroki lutego (wzór z Anny 2 / 1998). Przypominam sobie uroki tegorocznego lutego i dręczy mnie nie całkiem lekka obawa, że wyglądało to nieco inaczej.
   Opis techniczny:). Nie pamiętam jak było ze styczniem, bo haftowałam go minimum 10 lat temu (a być może  nawet pod koniec ubiegłego wieku czyli jeszcze dawniej) ale to wydawca nieco ciała dał. W opisie kolorów do wykonania konkurów znalazła się tylko jedna doniczka, a jak widać jest ich więcej, pominięto zupełnie kamienie i pare drobnych elementów. Zaś jeśli chodzi o przebiśniegi sugestia była taka by kontury zrobić szare i zielone... tylko na wzorze nie widać rozróżnienia, w którym miejscu ma być, który kolor... zatem zaproponowano zgadywanie na podstawie zdjęcia. Fotografia nie jest jakaś super wyraźna a do tego w okół przebiśniegów jest wiele zielonego co nie ułatwiało odgadnięcia, postawiłam zatem tylko i wyłącznie na szary.
Inną ciekawostką było to, że jedna z mulin była potrzebna do wykonania aż trzech krzyżyków...łał. Dobrze że miałam jaką końcówkę, bo bym mogła się lekko wściec.
  Prezentacja:
Dodam jeszcze, że ta lampa obok bałwanka to jest według opisu uschnięty słonecznik... ale, że nie zgnił i dotrwał do lutego to mnie dziwi ;).


17 komentarzy:

 1. faktycznie wygląda jak lampa, jakbyś nie napisała że to słonecznik to bym na to nie wpadła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. lampa to mnie rozwaliła, musiałam się zatrzymać odnaleźć na zdjęciu i przemyśleć - faktycznie jak lampa :)).

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny hafcik - mnóstwo drobiazgów, myślę, że pojedyncze elementy z tego obrazka można wykorzystać do mini hafcików. Mnie bardzo podobają się te kwiaty, bałwanek ale ponad wszystko ten gil na płotku - śliczny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam zielonego pojęcia skąd wiecie, że to akurat gil :)

   Usuń
 4. Piękny obrazeczek :-) Mnóstwo szczegółów :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się, co miał na myśli projektant obrazka, chyba, że to inna szerokość geograficzna, to już się nie czepiam kompozycji. Wykonanie perfetto!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szerokość podobna, bo to niemieckie... a obrazek przedstawia ich wizję świata :)

   Usuń
 6. Przesłodki obrazek: zwłaszcza bałwanek i gil.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładny hafcik :)

  Ja zastanawiałam się czy ludzie często zostawiają tło bez obrobienia, ale widzę to coraz częściej (tu też) i zaczynam się upewniać, że nie jestem jedyna :P

  Pozdrawiam
  Violetta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie jest to jakaś moja szczególna wizja twórcza, tak było we wzorze i tak zrobiłam... :) Pozdrawiam również.

   Usuń