wtorek, 8 stycznia 2013

Bransoletki makramowe z ozdobnymi bokami

Wczoraj wspominałam, o czterach wzorach, zatem drugi z nich. Bransoletka ze sznureczkami zaplatanymi bokami, w kolejności w jakiej zostały wplecione do całości.

Model drugi reprezentuje tę samą technikę plecenia, jednakże sznurki za koralikami są wplecione w odwrotnej kolejności do tego jak zostały włączone do całości.
7 komentarzy:

 1. Zaplatanie sznureczków to dla mnie czarna magia, ale wygląda bardzo ładnie :)
  Pozdrawiam!
  Asia
  asia-majstruje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. efekt jest niesamowity, a to TYLKO plecione sznureczki.. chylę czoła, staram się choćby wyobrazić jaki to ogrom pracy..! jedna ładniejsza od drugiej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję. Co do pracochłonności... to które rękodzieło nie jest, im większę tym więcej roboty...:)

   Usuń
 3. Świetne są te bransoletki :)), zwłaszcza podoba mi się ta z czerwonymi koralikami. Masz może namiary na jakiś link jak się robi takie bransoletki, a może książkę którą mogłabyś polecić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wbrew pozorom sposób plecenia obydwu jest taki sam, czy ro jest w jakiejkolwiek książce nie wiem... chyba nie, bo to zupełnie proste jeśli tylko znasz węzeł podstawowy(taki jak w najprostrzych bransoletkach paskach). w zwykłej bransoletce jest jeden sznurek oplatane i jeden oplatający, aby uzyskać taki efekt jak w tej z koralikami, sznurków oplatających musi byc kilka (tu chyba 4) i naprzemiennie się je zaplata na sznurku oplatanym.(Może jakiś instruktaż fotograficzny zrobić?) :)

   Usuń
 4. Jakbyś mogła :)), byłabym wdzięczna za instruktaż :))

  OdpowiedzUsuń